Kvalitní matrace

Kvalitní matrace pro zdravý spánek

O kvalitě spánku rozhoduje klidné prostředí, aktuální psychická pohoda i vhodně řešené lůžko. Organismus se během spánku vyrovnává s dozvuky stresu, fyzického napětí a regeneruje. Nevyhovující matrace může v dlouhodobém horizontu zhoršit bolesti zad i kloubů, rozvine bolesti hlavy i vážné neurologické problémy. Rozhodujte o kvalitě svého spánku a věnujte výběru matrace dostatečný čas. Investicí do kvalitního materiálu budete využívat výhody mnoho let.

Měkké nebo tvrdé lůžko?

Výrobci využívají široké spektrum materiálů, různou kombinací můžou měnit prodyšnost, pružnost, ale i tvrdost celého lůžka. Latex a studená pěna vytvoří široké spektrum tuhostí od měkké po tuhou matraci. Oblíbená je v posledních letech tzv. paměťová pěna, která se dobře přizpůsobí tělu. Zejména senioři nebo lidé s bolestmi kloubů ocení přizpůsobivost lůžka.

Kokosové vlákno nebo koňské žíně zvyšují tuhost matrace a její nosnost, nechají prostor mezi výplní, která není stlačena. Používají se v kombinaci se studenými pěnami, latexy, ale i ostatními materiály. Nejtvrdší matrace, doporučené pro vyšší váhové kategorie, mohou být doplněné anatomickými profily, které pomáhají lépe najít pohodlnou polohu a zároveň udrží matraci nedeformovanou.

Latexové, pěnové, sendvičové nebo segmentové matrace ve střední tuhosti patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější. Tvoří ideální kompromis mezi komfortním měkkým lůžkem s dostatečnou oporou pro celé tělo.

Matrace pro děti i dospělé

Nejmladší kategorii doporučujeme matrace ze studené pěny, které jsou komfortní, prodyšné a poskytují maximální pohodlí. Navíc se dají v případě pročurání kompletně propláchnout. Malé dítě i přes malou hmotnost potřebuje kvalitní oporu páteře, vždy’t právě tento věk je pro vývoj a správný růst nejdůležitější. Starším dětem a studentům vybíráme matrace stále z kategorie středně tuhých matrací ideálně nezónované, ideálním příkladem je například naše matrace MONIKA, nebo MEDIPUR STANDART, případně IVETA LATEX, která roste s dítětem. Dospělí jsou v situaci, kdy nejlépe sami zhodnotí své potřeby a nabídka pro ně je nejbohatší. Zahrnuje klasické matrace i matrace, které plní zvláštní požadavky na individuální uzpůsobení. Seniorům doporučujeme pohodlná měkčená lůžka, matrace je možné vybavit i speciálními podložkami pro zabránění vzniku proleženin nebo k zlepšení péče o hygienickou čistotu.

Matrace na míru celé rodině

Při výběru matrace si dopřejte dostatek času a nestyďte se matraci vyzkoušet “na vlastní záda”. Specializované obchody nabízí dobrý přehled všech základních typů i materiálů. Ověřit si můžete tuhost lůžka, jeho pružnost i přizpůsobení se vašim potřebám. Při výběru je také důležitá volba povrchu matrace. V nabídce jsou zastoupeny praktické potahy matrací, které je možné snadno sejmout a vyprat v pračce, potahy kombinují hypoalergenní materiály, přírodní vlákna i ochranu před poškozením. Přestaňte dělat kompromisy a vyberte si matraci pro zdravý a pohodlný spánek, která vám skutečně vyhoví do nejmenších detailů.

Designstudio Jan Medek

České Budějovice