Jak správně vybrat matraci

Při výběru matrace je velmi důležité, věnovat tomuto kroku dostatek času.

Určitě nedoporučuji nákup matrace, kterou jste si předem nevyzkoušeli.

Není vhodné kupovat matrace ve velkých obcho'dácích, ani na internetu.

Určitě byste měli využít, některého prověřeného obchodníka s kamennou prodejnou, kde si matraci vyzkoušíte na vlastní kůži a kde vám fundovaně poradí,s výběrem.

Matrace by měla odpovídat způsobu ležení, který preferujete, měla by mít i dostatečnou nosnost, aby nedocházelo k jejímu předčasnému proležení, což je problém většiny dnešních matrací z obchodních center.

Nosnost a životnost matrace určuje především hmotnost použité pěny a't už se jedná o tzv. studenou, línou či tepelně modifikovanou pěnu.

My v Design studiu Jan Medek používáme materiály o hmotnosti 40-90kg/m3 jde o jedny z nejkvalitnějších pěn na evropském trhu. Životnost našich matrací se pohybuje v průměru 8-20let!! Po celou dobu si zachovávají svoje vlastnosti a nosnost.

V neposlední řadě bychom měli ještě věnovat pozornost potahu. Vždy volíme potah s možností praní min. na 60°C. Na výběr máme potahy s Aloe Vera, se stříbrem například Medilux, případně s ochranou proti roztočům Greenfirst. Především záleží na gramáži látky, kvalitě a výšce rouna a na kvalitě celkového zpracování.

Doufám, že vám tento stručný návod aspoń trochu pomohl. V případě jakýchkoli dotazů vám velmi rád na vše odpovím.

Jan Medek

Designstudio Jan Medek

České Budějovice